Zajęcia

Motoryka dla dzieci Lublin

to zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci

Ogromną wartością Fabryki Ogólnego Rozwoju jest, jak sama nazwa wskazuje, profil ogólnorozwojowy tego miejsca. Jest to przestrzeń idealna dla każdego dziecka już uprawiającego sport lub rozpoczynającego swoją przygodę z nim. Montujemy charaktery dzieci w każdym wieku przez SPORT.

Uczymy zasad, dyscypliny, wytrwałości w prawdziwym życiu. Wszystko w atmosferze przyjaźni i bezpieczeństwa. Nasi monterzy charakterów to wykwalifikowani trenerzy. Rozwój młodych sportowców oparliśmy na wdrożeniu w trening ogólnorozwojowy gier i zabaw z mocowaniem oraz gimnastyki, a w grupach starszych na mini zapasach, zapasach, mini gimnastyce i gimnastyce.

Gry i zabawy z mocowaniem

5-7 lat

Zajęcia te mają na celu pobudzenie do aktywności fizycznej oraz kształtowanie prawidłowej postawy ciała. Gry i zabawy ruchowe stanowią główny element zajęć i są odpowiedzialne za ogólny rozwój młodych sportowców. Gry sportowe, tory przeszkód, wyścigi rzędów i elementy gimnastyki znacząco uatrakcyjniają zajęcia.

Poprzez gry i zabawy z mocowaniem dzieci pozytywnie rozładowują skumulowaną energię, a także negatywne napięcia. To właśnie dzięki aktywności fizycznej ich organizm prawidłowo się rozwija. Dzieci powinny bawić się uprawianiem sportu, uczyć się wygrywania, ale także radzenia sobie z porażkami, uczyć się tak potrzebnego szacunku do drugiej osoby stosując w zabawach określone reguły i zasady „fair-play”.

zapisy na zajęcia


TRENING PERSONALNY #FORkids

W ofercie FOR mamy również treningi personalne dla dzieci. Trenerzy indywidualnie pomogą zbudować poprawne nawyki ruchowe u młodych sportowców, zadbają o rozwój poszczególnych cech motorycznych, skorygują wady postawy.

zapisy na zajęcia


Motoryka dla dzieci Lublin

Rozwijanie motoryki u dzieci ma ogromny wpływ na ich rozwój. Jest to ogólna sprawność fizyczna i ruchowa człowieka, a także wykonywanie czynności związanych z ruchem. Składowymi motoryki są: wytrzymałość, siła, koordynacja, dobra kondycja, koncentracja, równowaga, świadomość swojego ciała, ruchomość, zdolność reakcji, gibkość i szybkość.

Motoryka duża wiąże się z obszernymi ruchami, w które zaangażowane jest całe ciało lub większość ciała. Obejmuje ona takie czynności, jak: chodzenie, bieganie, jazda na rowerze, taniec, pływanie, gra w piłkę, gimnastyka, pokonywanie przeszkód i wiele innych tego typu. Motoryka mała związana jest z ruchami dłoni i palców. To takie czynności, jak: pisanie, rysowanie, rzeźbienie, lepienie z plasteliny, wiązanie butów itd. Rozwój motoryki jest niezwykle istotny dla właściwego funkcjonowania. Aby dziecko mogło dobrze wykonywać różne złożone ruchy z motoryki małej, powinno opanować nietrudne ruchy z zakresu motoryki dużej. Szukasz zajęć z motoryki dla dzieci w Lublinie?

Zapraszamy do Fabryki Ogólnego Rozwoju! Jest to innowacyjne miejsce, założone przez wielokrotnego medalistę Mistrzostw Polski, zawodów międzynarodowych oraz Mistrzostw Świata w zapasach. Opracował swój autorski program pracy ze sportowcami, m.in. z dziećmi. Bazuje on na wdrażaniu do treningu ogólnorozwojowego różnorodnych gier i zabaw z mocowaniem, które rozwijają cechy motoryczne u dzieci.

Gimnastyka dla dzieci w FOR bazuje na elementach akrobatyki o zaawansowanym stopniu trudności przy wykorzystaniu różnych akcesoriów, takich jak: trampoliny, kółek gimnastycznych, rolletów. Zajęcia rozwijają w dzieciach cechy motoryczne, takie jak: siłę, gibkość, równowagę, a także umiejętność łączenia ze sobą wszystkich tych elementów. Zapraszamy do kontaktu. Masz pytania? Zadzwoń!