TURNIEJ ZAPAŚNICZY


17.12.2021

W dniu 16 Grudnia 2021 w Szkole Podstawowej nr 20 w Lublinie odbył się długo wyczekiwany, zapaśniczy turniej klas profilowanych.
Był to swoisty sprawdzian umiejętności zawodników Fabryki Ogólnego Rozwoju, którzy od początku roku szlifowali swoją formę.

Turniej został uroczyście otwarty przez Panią dyrektor mgr Kingę Ostrowską, która obserwowała zmagania najmłodszych do samego końca.

Ze względów bezpieczeństwa zawody podzielone zostały na dwa etapy.
Zmagania rozpoczęła grupa młodsza, która rywalizowała w formule ogólnorozwojowych konkurencji takich jak „przewroty”, „mosty gimnastyczne”, „wyrywanie ogonków”, „walka o piłkę”. Ostatnim elementem była walka zapaśnicza na kolanach, która w tej grupie wiekowej dostarczyła największych emocji.

Po zakończeniu rywalizacji, udekorowaniu zawodników, a także pamiątkowych zdjęciach przyszła kolej na grupę starszą.
Tam rywalizacja odbywała się na zasadach walki zapaśniczej. W tej formule mogliśmy zobaczyć walki na naprawdę wysokim poziomie. To efekt pracy i wysiłku jaki chłopcy wkładają w każdy trening. Zamierzamy kontynuować obraną ścieżkę i szkolić następne pokolenia młodych, sprawnych oraz pewnych siebie osób. 

 

 

Zdrowa, sportowa rywalizacja, uśmiechnięte twarze dzieci z medalami na szyjach to chyba najlepszy dowód na to, że turniej możemy zaliczyć do udanych!

Zawody zostały rozegrane dzięki środkom finansowym Gminy Lublin. Serdecznie dziękujemy!