O nas

FOR

Fabryka Ogólnego Rozwoju to innowacyjne miejsce, które zostało założone przez Pawła Wolińskiego, wielokrotnego medalistę Mistrzostw Polski, zawodów międzynarodowych oraz Mistrzostw Świata w zapasach. Opierając się na swoim ponad 30-letnim doświadczeniu związanym ze sportem, Paweł Woliński opracował swój autorski program pracy ze sportowcami. Polega on na wdrożeniu w trening ogólnorozwojowy gier i zabaw z mocowaniem, które w niezwykle skuteczny sposób rozwijają wszystkie cechy motoryczne.

Fenomen FOR polega na tym, że dzieci uprawiające dowolną dyscyplinę sportu mogą rozwijać wszystkie cechy motoryczne w jednym miejscu zaczynając od gimnastyki, stabilizacji, siły czy też sztuk walki. Z tego powodu Treningi w Fabryce Ogólnego Rozwoju to doskonałe podłoże do uprawiania innych dyscyplin sportu. A wszystko to dzieje się pod okiem najlepszej kadry.

W Polsce nie ma podobnego miejsca, które zajmowałoby się kompleksowo ogólnym rozwojem, zarówno motorycznym jak i emocjonalnym. FOR daje swoim podopiecznym do tego idealne warunki montując ich charaktery.

Skuteczność opisywanych treningów docenili także znani  i cenieni sportowcy, którzy biorą udział w różnorodnych akcjach promujących zdrowy styl życia i uprawianie sportu przez dzieci i młodzież w trosce o ich zdrowie i sprawność fizyczną. Ciekawym programem pracy z dziećmi jest uruchomiony w 2014 roku projekt „Zapasy sportem wszystkich dzieci – zapasy w szkołach”. Program wspierany jest przez czołowych, polskich zapaśników – olimpijczyków Andrzeja Suprona oraz Andrzeja Wrońskiego, którzy poświęcili wiele czasu, aby spotkać się z dziećmi, rodzicami oraz nauczycielami uświadamiając korzyści płynące z  proponowanej dyscypliny. Według naszych mistrzów zapasy stawiając na ogólny rozwój dziecka mogą stać się doskonałą ofertą zajęć pozalekcyjnych.

Program, który został przygotowany zaprojektowany jest tak, aby poprzez zajęcia fizyczne
dzieciaki nie tylko wyrabiały cechy motoryczne, ale także wspierały poczucie własnej wartości
i pewności siebie, a tym samym wzmacniały pozytywne cechy osobowości.

Dzieci uczęszczające do for uczą się:

Jak stawić czoła porażce

Porażka to nieodłączny element uczestnictwa w sporcie. Każdy sportowiec, niezależnie od wieku, będzie musiał się z nią zmierzyć i wypracować własne sposoby radzenia sobie z przegraną. Sport uczy dziecko pokory i radzenia sobie z przeciwnościami. Zaprocentuje to w przyszłości – dziecko lepiej poradzi sobie z wyzwaniami.

Jak ważna jest konsekwencja i dyscyplina w sporcie

Udowadniamy, że tylko dzięki tym wartościom możemy osiągać coraz lepsze rezultaty i wyniki, także w sporcie. Dzieci, dzięki uczestniczeniu w zajęciach, uczą się tych wszystkich zależności. Zaczynają dostrzegać, że aby osiągnąć jakiś cel, trzeba na niego zapracować. Na przykładzie sportu pokazujemy, że nieustanne doskonalenie oraz cierpliwość mogą prowadzić do wspaniałych rezultatów.

Przestrzegania zasad

Każda gra odbywa się według swojego własnego zestawu reguł, a każde dziecko w niej uczestniczące musi znać, zrozumieć i przestrzegać tych zasad. Inaczej nie ma szans na sukces.To także nauka cierpliwości i uczciwości.

Współpracy

Choć niektóre dyscypliny uprawia się indywidualnie, sporty zespołowe pomogą dziecku nauczyć się odpowiedzialności za innych. Poprzez sporty zespołowe dzieciaki zdają sobie sprawę, że są częścią jakiejś grupy i że wysiłki każdego poszczególnego jej członka się sumują. Ich prywatne lepsze lub gorsze momenty mogą zaowocować zwycięstwem lub porażką całej drużyny.

Pewności siebie

Pod wpływem treningów dzieciaki zaczynają być w danej dyscyplinie coraz lepsze a to wpływa pozytywnie na ich samoocenę.