Zajęcia

Gimnastyka dla dzieci Lublin

Gry i zabawy z gimnastyką

5-7 lat

Zajęcia te mają na celu pobudzenie do aktywności fizycznej oraz kształtowanie prawidłowej postawy ciała. Dzieci na zajęciach poznają wiele różnorodnych form gimnastyki poprzez gry i zabawy ruchowe. Ogólny rozwój oraz przygotowanie do wykonywania trudniejszych elementów zapewniają ćwiczenia rozciągające oraz wzmacniające całe ciało.

zapisy na zajęcia


Mini gimnastyka

8-10 lat

Zajęcia te mają na celu pobudzenie do aktywności fizycznej oraz wspomagają kształtowanie prawidłowej postawy. Dzieci poznają wiele form gimnastyki poprzez ćwiczenia rozciągające i wzmacniające oraz dynamiczne gry i zabawy sportowe.

zapisy na zajęcia


Gimnastyka

11-14 lat

Na zajęciach uczymy się elementów gimnastyki oraz akrobatyki o dużym stopniu trudności przy wykorzystaniu m.in. trampoliny i ścieżek, rollerów i kółek gimnastycznych. Cechami dominującymi są siła, równowaga, gibkość oraz wysoko rozwinięta koordynacja wynikająca ze złożoności ruchów, a także umiejętności łączenia trudnych elementów. Zajęcia z Gimnastyki pomagają pokonywać własne słabości i lęki, a tym samym podnoszą pewność siebie. Uczą ciężkiej pracy i dyscypliny wyrabiając charakter.

zapisy na zajęcia


Gimnastyka dla dzieci Lublin – zajęcia

Gimnastyka dla dzieci ma ogromny wpływ na ich rozwój. Przede wszystkim kształtuje ich cechy motoryczne, tj. siłę, szybkość, wytrzymałość, moc, zwinność, koordynację ruchową i gibkość. Ponadto pomaga zachować szczupłą sylwetkę i może przerodzić się w pasję. Żeby aktywność przynosiła efekty, powinna być praktykowana przez dziecko systematycznie.

Regularne ćwiczenia są również potrzebne, aby zapobiec poważnym problemom ze zdrowiem, tj. skoliozą, problemami z rozwojem kości i stawów. Lekcje WF-u w szkole, czy rytmikę w przedszkolu warto uzupełnić o dodatkowe zajęcia grupowe. Ćwiczenia wykonywane w grupie integrują dzieci i sprawiają, że uczą się one współpracy z rówieśnikami, zdrowej rywalizacji, motywują do działania, uczą pokonywania trudności, a także wytrwałości w dążeniu do celu. Ważne, żeby dziecko uczęszczało na zajęcia do grupy dzieci w podobnym przedziale wiekowym. Gimnastyka dla dzieci w wieku przedszkolnym ma na celu pobudzenie do aktywności fizycznej oraz kształtowania prawidłowej postawy ciała. Dzieci na zajęciach poznają wiele różnorodnych form gimnastyki poprzez wspólne gry i zabawy ruchowe.

Szukasz gimnastyki dla dzieci w Lublinie? Sprawdź Fabrykę Ogólnego Rozwoju! FOR to nowoczesne miejsce, które założył Paweł Woliński, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, zawodów międzynarodowych oraz Mistrzostw Świata w zapasach. Wykorzystując swoje ponad 30-letnie doświadczenie związane ze sportem, opracował własny autorski program pracy ze sportowcami, w tym z dziećmi. Opiera się na wdrożeniu w trening ogólnorozwojowych gier i zabaw z mocowaniem, które rozwijają cechy motoryczne u uczestników. Gimnastyka dla starszych dzieci w FOR opiera się na elementach akrobatyki o dużym stopniu trudności przy wykorzystaniu m.in. trampoliny, ścieżek, rollerów i kółek gimnastycznych. Uczą się dzięki temu siły, równowagi, gibkości, a także umiejętności łączenia tych wszystkich elementów. Gimnastyka dla dzieci młodszych bazuje na ćwiczeniach rozciągających i wzmacniających oraz dynamicznych grach i zabawach sportowych. Dzieci uprawiające dowolną dyscyplinę sportu mogą w FOR rozwijać wszystkie cechy motoryczne zaczynając od gimnastyki, stabilizacji, siły czy też sztuk walki. Stanowi to świetne podłoże do uprawiania innych dyscyplin sportu. Zapraszamy do kontaktu!